Mi-ai
luat amarul
Si
l-ai facut dulce-acrisor
Si
intunericul lumina l-ai facut
Din
nori negri ai adus soare
Din
ploaie, viata si dans.
Oricine
te stie, zambeste
Oricine
te vrea, e fericit.
Doar
eu nu stiu cum sunt
Te-am
stiut,
Te-am
avut,
Te-am
iubit
Dar
acum sunt nimicul
Care
asteapta-ntr-un colt
Amintiri
plecate de mult.
Memorii
uitate
Pe
raftul de sus al dorintei
Ca
tu sa vii
Sa
te stiu,
Sa
te am,
Sa
te uit.