Te
vreau langa mine
Sa
simt ce n-am avut
De
ani buni…
Te
vreau ghemuita in bratele mele
Pierduta
in mine,
Cu
tot cu dureri si minuni.
Te
caut in noapte,
Bezmetic
pornesc printre nori
Sa-ti
simt rasuflarea si
Sa
fie lumina acolo
In
sufletul fara comori.
Te
simt alergand,fugind fara noima
Si-ti
caut privirea.
Sa
fie nebunie sau doar
O
taina plecata cu tine
Si-o
cale de-a nu fi
In zadar.
E
putin, sau e mult
E
visul de azi si de ieri
Sa-ti
fiu umbra si lumina
Sa
ard pana la capat
Ratacit
azi in maine
Stingher