sâmbătă, 27 februarie 2016

Parere



Mi-ai luat amarul
Si l-ai facut dulce-acrisor
Si intunericul lumina l-ai facut
Din nori negri ai adus soare
Din ploaie, viata si dans.
Oricine te stie, zambeste
Oricine te vrea, e fericit.
Doar eu nu stiu cum sunt
Te-am stiut,
Te-am avut,
Te-am iubit
Dar acum sunt nimicul
Care asteapta-ntr-un colt
Amintiri plecate de mult.
Memorii uitate
Pe raftul de sus al dorintei
Ca tu sa vii
Sa te stiu,
Sa te am,
Sa te uit.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu