A
trecut ceva timp
De
cand ne-am iubit prima data
S-au
dus dorintele si
Sufletu-i
rece si alb.
Au
plecat fluturii sa se joace
Prin
locuri insorite si calde.
A
trecut ceva timp
Si
acum singuratatea ni-i sora
Asteptarea
a trecut
E
liniste si frig
E
tacere prin lume
Si
dragostea-i amintire calda.
A
trecut ceva timp
Si-ar
mai trece un veac
Intr-o
clipa
Sa
aduca, sa ceara
Sentimentele
care
Ingheata
timpul din noi.