marți, 16 aprilie 2019

Pe tine...

Te-as imbratisa
asa cum tarmul se lasa
cuprins de valuri.
si te-as alinta
asa cum marea rasfata nisipul
ce se topeste incet incet
si dispare.
Te-as privi cum zambesti
la ceas de seara
cand bratele te cuprind
si trupurile se-ating
starnind dorinte...
Te-as iubi incet, cu patima
si-atunci mi-ar fi din nou
teama ca am sa te pierd...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu