marți, 30 decembrie 2014

A trecut ceva timp



A trecut ceva timp
De cand ne-am iubit prima data
S-au dus dorintele si
Sufletu-i rece si alb.
Au plecat fluturii sa se joace
Prin locuri insorite si calde.

A trecut ceva timp
Si acum singuratatea ni-i sora
Asteptarea a trecut
E liniste si frig
E tacere prin lume
Si dragostea-i amintire calda.

A trecut ceva timp
Si-ar mai trece un veac
Intr-o clipa
Sa aduca, sa ceara
Sentimentele care
Ingheata timpul din noi.

Un comentariu: