marți, 25 noiembrie 2014

Nescrisa



Sunt cel ce te iubeste din umbra
Cu ganduri bune trimise-n neant
In fiece zi si fiece ora prin mine,
S-ajunga la tine, un munte-i garant.

Mi-ai spus ieri sa plec si incet am pasit
Cu mintea pierduta-n  genuni
Sa nu-ti tulbur nelinistea care
Te-a rupt de lumini si de lumi.

Cu-n sarut m-ai mintit si-o privire
Doar cu-atat ratiunea mi-ai frant
M-ai lasat ratacind in nestire
Dupa un suflet pierdut si carunt.

Sunt cel ce te iubeste din umbra,
Un suflet batran precum lumea
Sunt cel ce te vrea-n vesnicie
Si-ti tremura-n palma… bizar.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu