Imi
zambeste si e bine
Imi
da bere si lichior
Daca
vreau s-o iau in brate
Ea
ma calca pe picior
Nu
imi spune cat sa beau
Si
nici predici ea nu-mi tine
Dupa
ce-mi “confisca” banii
Ma
intreaba de mi-e bine.
O
privesc cum se framanta
Printre
mese cum alearga
Si
m-apuca nebunia
Cand
in seama nu ma baga
Vreau
sa-i spun ca-i sade bine
Gatita
cu sort brodat
Dar
nu are timp de mine
Altul
s-a pus pe strigat:
“Domnisoara,
inc-o bere!
Si-un
platou rece la domnu’!”
Ce
sa fac, astept cuminte
Pana
le tine isonu’.
Si-apoi
vine gratioasa
Si
pluteste-a mea zeita
incarcata
iar cu halbe
..o
iubesc, e chelnerita!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu