marți, 30 august 2016

Dor de ea...

Te vreau langa mine
Sa simt ce n-am avut
De ani buni…
Te vreau ghemuita in bratele mele
Pierduta in mine,
Cu tot cu dureri si minuni.

Te caut in noapte,
Bezmetic pornesc printre nori
Sa-ti simt rasuflarea si
Sa fie lumina acolo
In sufletul fara comori.

Te simt alergand,fugind fara noima
Si-ti caut privirea.
Sa fie nebunie sau doar
O taina plecata cu tine
Si-o cale de-a nu fi
            In zadar.

E putin, sau e mult
E visul de azi si de ieri
Sa-ti fiu umbra si lumina
Sa ard pana la capat
Ratacit azi in maine
            Stingher

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu