Iti
urmaresc privirea si apoi
Cand
pleci,
Vad
in urma pasilor tai
Regret
si nerabdare.
Zambesti
fara teama
Dar
ochii reflecta tristetea
Ca
n-ai stiut sa alegi
Nici
intelept, nici elegant.
Durerea din tine
Mi-ai
dat-o mie, s-o port
Ca
bratara sau stiu eu ce giuvaer de pret.
Am
dus-o cu mine in lume
I-am
aratat neantul
Si-acum,
o am in buzunarul de la piept…
Rade
sagalnic.
Am
sa ti-o dau inapoi,
Si-ai
s-o primesti fara teama
Nu
trebuie decat sa apari
La
primul colt de strada insorit.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu