Sunt
ani de cand nu te-am vazut
Si
visele mele aproape au uitat
Sa
te aduca in calea mea.
Doar
intamplarea stie cine esti
Si
de ce ai plecat.
Ai
trecut pe langa mine ca vantul
Adiere
de toamna nici rece, nici calda
Si-apoi
ca ploaia de vara m-ai lasat
Cu
gandul in paduri de amintiri
Sa
nu te uite.
Ai
revenit si-ai soptit simplu “sunt eu”
Sufletul
mi-a tresarit si-a fost soare
Dupa
ani de dorinte pierdute
Ai
fost inca odata acolo.
Si-ai
adus bucurie o zi cat o viata.
Si-acum
pot sa ma-ntorc in linistea uitarii
Sa-mi
las iar amintirea sa treaca
Sa-mi
las gandul sa-ti caute drumul
Si
timpul sa te cheme inca odata
Pana
te-ntorci vei iarasi ca fumul
Ce
dispare-n amurg de memorii.
"Sunt eu" ...si ma bucur sa citesc aceasta expresie de magnitudine. Felicitari!
RăspundețiȘtergere