Ti-as
scrie astazi un catren
Dar
nu mai vine versul
Ca
intre noi e-asa, “ca-n tren”
De
vina-i universul.
Nu
ti-as gati micul dejun
Cand
dimineata vine
Doar
te-as privi cum dormi zambind
Lipita
strans de mine.
Ti-ar
da si luna de pe cer
Ar
spune unii, poate
Eu am
doar gandul indecent
Cand
te privesc in noapte.
Ar fi
lumina-n mintea mea
Si-n
suflet cald si bine
Din
cand in cand de m-ai lasa
Sa ma
imbat de tine.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu