Te-as
respira pana cand
Doar
eu as mai sti
Ca
existi.
Ti-as
spune povesti
Cu
final fericit
Pana
ce viata insasi
Ne-ar
invidia.
Ti-as
lua mana
Si cu
un sarut fugar
Ai
tremura asteptand…
Ce-ar
fi sa vina
Gandul
cel bun si bizar
Sa-ti
spulbere teama
Departarii.
Atunci,
cu ochii senini
Si
zambetul cald
Sufletul
ar fi
Linistit
si atent
Cand
din viata luminii-ar ramane
Doar
caldura pe care o astept
Inca
de-atunci…
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu