duminică, 30 octombrie 2016

Ganduri tarzii

Ai oare vreun regret
Sau, zambesti cumva sagalnic
Cand iti aduci in gand
Imagini si-amintiri cu noi?
Ti-e oare teama c-ai pierdut
Un om, un prieten, un iubit
Care te-asteapta
Chiar si-acum cand fugi?
Te mai gandesti tu oare
La ce a fost si-ar fi putut sa fie
La ce s-ar fi-ntamplat
De-ai fi ramas?
Ti-e inima de piatra sau
Suferi cate un pic
Cand ziua trece-ncet
Si noaptea dau navala amintiri?
Te mai intrebi tu,oare,
Cum fac si eu acum
De-a fost real sau doar un vis

Intr-un sfarsit de vara?

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu