Ai
oare vreun regret
Sau,
zambesti cumva sagalnic
Cand
iti aduci in gand
Imagini
si-amintiri cu noi?
Ti-e
oare teama c-ai pierdut
Un
om, un prieten, un iubit
Care
te-asteapta
Chiar
si-acum cand fugi?
Te
mai gandesti tu oare
La
ce a fost si-ar fi putut sa fie
La
ce s-ar fi-ntamplat
De-ai
fi ramas?
Ti-e
inima de piatra sau
Suferi
cate un pic
Cand
ziua trece-ncet
Si
noaptea dau navala amintiri?
Te
mai intrebi tu,oare,
Cum
fac si eu acum
De-a
fost real sau doar un vis
Intr-un
sfarsit de vara?
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu