In
ziua-n care-am sa te uit
Voi
fi plecat departe
De
mana cu ingeri parsivi
Ce-au
vrut sa stai deoparte.
In
ziua cand nu voi mai sti
Nici
cine esti, nici cum zambesti
Priveste
cerul si-ai sa vezi
Un
nor ca din povesti.
N-am
sa te uit, ar fi-n zadar
Nu
pot, nu vreau, nu stiu
Cand
asta se va intampla
Atunci
n-am sa mai fiu
In
ziua cand am sa te uit
Mi-am
luat partea de vina
Si
am plecat hoinar prin cer
Sa
nu-ti gasesc pricina.
Sa
nu te caut, sa te pierd
Nu
stiu cum s-ar putea
Chiar
daca tu ma pierzi incet
Eu
nu te voi uita.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu