duminică, 30 octombrie 2016

Nu vreau sa uit

In ziua-n care-am sa te uit
Voi fi plecat departe
De mana cu ingeri parsivi
Ce-au vrut sa stai deoparte.

In ziua cand nu voi mai sti
Nici cine esti, nici cum zambesti
Priveste cerul si-ai sa vezi
Un nor ca din povesti.

N-am sa te uit, ar fi-n zadar
Nu pot, nu vreau, nu stiu
Cand asta se va intampla
Atunci n-am sa mai fiu

In ziua cand am sa te uit
Mi-am luat partea de vina
Si am plecat hoinar prin cer
Sa nu-ti gasesc pricina.

Sa nu te caut, sa te pierd
Nu stiu cum s-ar putea
Chiar daca tu ma pierzi incet
Eu nu te voi uita.







Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu