Din o mie de cuvinte
Ce-as putea alege pentru tine
Sa-ti spun ca primavara vine
Sa-ti spun ca am gasit in mine
Nebunia fara minte.
Ma-ntorc si fug, din mine plec
Si muguri ies din suflet
Si soarele se duce
Cand stelele rasar,
Si gandurile ma petrec.
Am dansat in noaptea alba,
Am vrut luna sa ma aiba
M-am lasat sedus de soapte
M-am ascuns aici, departe.
In ochii stelei ce ma arde,
In mintea florilor de tei
Din cerul fara de temei
Din carul mare rotofei,
m-am pripasit departe.
M-am dus departe dupa stele
Mi-am pus dorinte si-am visat
Am ras si-am plans neincetat
Pana cand noaptea m-au luat
Si m-au invelit in ele.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu