marți, 4 noiembrie 2014

Nu stiu cum sa-i spun... a venit din senin

De-as mai avea lacrimi
As plange.
Dar ochii mei au secat de mult
Au plans in mine pana cand
Sarea i-a patruns.

De-ar mai curge macar una,
O lacrima simpla
Ar fi pt voi cei care bociti
Pentru ce n-ati avut sau aveti
Si nu vedeti ca lumea are
Din ce in ce mai putin.

Un simplu gest umed,
Lacrima e slabiciune
Pentru unii
Sau puterea de a face
Pentru noi
Dintre noi
Cu voi
Pentru ei.
            Cei care plang si nu se vad in multime.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu