Nopti
de unul singur
Nebun
de dor de tine si
Pierdut
in amintirea-ti
Cand
trupul doare,
Sufletul
ofteaza si cere
Pana
si bucuria iti pare durere.
Am
pierdut nemurirea
Din
ochii tai calzi
Am
stiut ca doar vantul
Ti-aduce
valul cel mare
In
care te scalzi
In
singuratate si intuneric.
Nu-s
stele pe cer
Cate
ganduri m-apasa
Nici
luna nu stie sa spuna
Ca
lumina ei nu-mi ajunge
Sa
vad totul din intuneric
Cand
lumina se stinge.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu