joi, 13 noiembrie 2014

Nopti fara lumina



Nopti de unul singur
Nebun de dor de tine si
Pierdut in amintirea-ti
Cand trupul doare,
Sufletul ofteaza si cere
Pana si bucuria iti pare durere.

Am pierdut nemurirea
Din ochii tai calzi
Am stiut ca doar vantul
Ti-aduce valul cel mare
In care te scalzi
In singuratate si intuneric.

Nu-s stele pe cer
Cate ganduri m-apasa
Nici luna nu stie sa spuna
Ca lumina ei nu-mi ajunge
Sa vad totul din intuneric
Cand lumina se stinge.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu