marți, 4 noiembrie 2014

De ce nu...

As plange insa lacrimile
Nu mai curg
Mi-s ochii uscati
De soarele desertului din mine.
Mi-s ochii naclaiti de praful minciunilor
Si de nebunia sufletului meu
Care mai crede inca in minuni.

As plange , n-am cu ce
Lacrimile-mi toate s-au plans.
Ele singure mi-ar fi fost
Alinare.
Mi-s ochii pierduti pe vecie
In alti ochi care nu vad.
Ai  parodiei ce-a ajuns acum
                                Viata.

As plange pentru tine
As plange pentru noi
Dar lacrimile nu mai vin
Chiar si ele m-au parasit
Pentru o lume mai buna
Unde speranta nu exista
Pentru ca lucrurile bune
Se intampla
            Cu adevarat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu