marți, 4 noiembrie 2014

Nu ma uita

Mi-s buzele uscate
In lipsa ta
Si ochii vad neantul
Ce s-a lasat
Din secunda-n care
Am ramas fara tine.

Ma dor oasele
Pana la suflet
Ma arde lumina zilei
Si nici intunericul
Nu-mi mai e prieten
Din minutul in care
Am ramas fara tine.

Mintea imi joaca feste
Si visele vin
Sa-mi picure singuratatea
Prin vene
La nici macar o ora
De cand ai plecat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu