Mi-s buzele uscate
In lipsa ta
Si ochii vad neantul
Ce s-a lasat
Din secunda-n care
Am ramas fara tine.
Ma dor oasele
Pana la suflet
Ma arde lumina zilei
Si nici intunericul
Nu-mi mai e prieten
Din minutul in care
Am ramas fara tine.
Mintea imi joaca feste
Si visele vin
Sa-mi picure singuratatea
Prin vene
La nici macar o ora
De cand ai plecat.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu