marți, 11 noiembrie 2014

O zi mai devreme...



De te-as fi intalnit cu o zi mai devreme
As fi trecut pe langa tine zambind
Poate ti-as fi spus buna ziua si-atat
As  fi privit la tine fara nici un gand.

Dar azi, azi ai aparut sprintara
Aveam inima-n palme si ochi neatenti
N-am vazut cine esti si-ntr-o doara
Te-ai strecurat fara zgomot in mine.

Azi te pierd si te caut
Sa te scot dintre ganduri
Sa-ti iei tot si sa pleci, nici macar
Nu-ti mai cer sa citesti printre randuri.

Cu o zi mai devreme, as vrea sa ma-ntorc
Acum stiu ce-ar urma si-as fugi
Mi-as lega inima strans, m-as face orb
Si-ochii tai ar vedea doar un calator.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu