marți, 4 noiembrie 2014

Spune-mi... si ramai

Spune-mi sa ma opresc
Si n-am sa-ti mai scriu niciodata
Spune-mi sa tac
Si-am sa vorbesc doar cu vantul
Alunga-ma si-am sa fiu iar
Prieten cu padurea
Nu ma privi
Si muntii-mi vor canta.

Sau ia-ma de mana
Si-am sa merg langa tine
Vorbeste-mi cat vrei
Am sa ascult.
Tine-ma langa tine
Si frunzele toamnei ne vor ocroti
Adanc in mine sa privesti
Si muntii vor veni
            De ma vei chema.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu