Ti-am daruit o inima si tu
Ai frant-o.
Mi-ai dat un sarut si-apoi
Ai fugit.
Cand ti-am spus ca te vreau
Te-ai ascuns.
Cand mi-ai spus c-ai sa pleci
Am tacut.
Am visat pentru doi
Fara tine.
Te-ai jucat si apoi
M-ai privit
Erai rece de sus pana jos
Eu ardeam.
Cu sufletu-n flacari
Am sperat
Sa topesc ghetarul ce trece
Prin tine.
Acum vantul imi sopteste senin
Nu mai vine!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu