Saruta-ma sagalnic pe varful nasului si,
Da-mi voie sa te gadil ca-n vremea
Cand eram copii
Un pic pe-o coasta-n dreapta
Mai jos de cea de drac
Si daca te supar acum,
Da-mi voie sa te-mpac.
Sa te-mpac e tot ce fac
Si daca nu-ti trece
Tot n-am sa tac.
Si-am sa-ti spun poate-o snoava
Si-un cantecel va iesi
La fel ca pe vremuri,
Cand eram copii.
Ne jucam cu sarutul,
Ne jucam orice joc
Si speram sa cresc mare
Sa am noroc,
Noroc sa-mi fii aproape
In fiece noapte,
Si eu sa te-ating intr-o doara
Si-n viata sa fie, ca ploaia de vara
Furtuna si soare si zambet mereu
Sa stai sa m-astepti intr-un curcubeu.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu