duminică, 16 noiembrie 2014

Revedere



Sunt ani de cand nu te-am vazut
Si visele mele aproape au uitat
Sa te aduca in calea mea.
Doar intamplarea stie cine esti
Si de ce ai plecat.

Ai trecut pe langa mine ca vantul
Adiere de toamna nici rece, nici calda
Si-apoi ca ploaia de vara m-ai lasat
Cu gandul in paduri de amintiri
Sa nu te uite.

Ai revenit si-ai soptit simplu “sunt eu”
Sufletul mi-a tresarit si-a fost soare
Dupa ani de dorinte pierdute
Ai fost inca odata acolo.
Si-ai adus bucurie o zi cat o viata.

Si-acum pot sa ma-ntorc in linistea uitarii
Sa-mi las iar amintirea sa treaca
Sa-mi las gandul sa-ti caute drumul
Si timpul sa te cheme inca odata
Pana te-ntorci vei iarasi ca fumul
Ce dispare-n amurg de memorii.

Un comentariu: